O firmie:


Nazwa firmy: Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień

Domena: https://vitalibera.pl

Adres: Zakamarek 39a

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-998

Telefon: 538455505Opis:


Hazard nie jest tak rozpowszechnionym w Polsce nałogiem jak na przykład alkoholizm, ale z pewnością nie jest tak, że zjawisko to zupełnie nie istnieje. Przeciwnie, problem z takim uzależnieniem ma wiele osób, choć oczywiście trudniej jest to zauważyć niż dostrzec symptomy wspomnianego alkoholizmu czy narkomanii. Zjawisko to zaczęło zataczać szersze kręgi kiedy powszechny stał się dostęp do obecnych w wielu łatwo dostępnych miejscach automatów do gier - hazardziści to zatem nie tylko bogaci mężczyźni w średnim wieku odwiedzający kasyna, ale też na przykład młodzież grająca na automatach, niepanująca nad tym.

Hazard, choć nie niszczy zdrowia tak mocno jak alkohol czy narkotyki, przynajmniej na początku, stwarza ogromne zagrożenie dla psychiki uzależnionego, który stopniowo przestaje nad sobą panować i całe swoje życie podporządkowuje tylko temu, by móc grać. Rzecz jasna, największe zagrożenie wiąże się z kwestiami ekonomicznymi - każdy hazardzista wydaje wielkie pieniądze na gry, nierzadko rujnując swój budżet, częste są też sytuacje nielegalnego zdobywania środków. W ten sposób można zniszczyć egzystencję ekonomiczną swojej rodziny, niezbędne jest więc podjęcie odpowiednich kroków.

Mowa oczywiście o terapii, ponieważ samodzielne wyjście z jakiegokolwiek nałogu jest bardzo trudne. Jak można przeczytać na stronie vitalibera.pl, leczenie uzależnień od hazardu zależy od stopnia zaawansowania nałogu. Jeśli jest to początkowe stadium, pomóc mogą wizyty u psychologa, jednak zatwardziali hazardziści z pewnością potrzebować będą terapii w ośrodku zamkniętym. Pobyt taki pozwoli im nie tylko odciąć się od możliwości gry, a zatem łatwiej unikać pokusy, ale też spojrzeć na swoją sytuację z nowej perspektywy.
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu