O firmie:


Nazwa firmy: solid3d

Domena: https://solid3d.pl/

Adres: Fatimska 41a

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31--83

Telefon: 791 604 488Opis:


Zapotrzebowanie na usługi druku 3D jest coraz większe. Firmy, które je świadczą, zajmują się między innymi wirtualnym modelowaniem obiektów w nowoczesnych programach komputerowych, skanowaniem rzeczywistych przedmiotów oraz drukowaniem wysokojakościowych wyrobów zgodnych z oczekiwaniami klientów. Przedsiębiorstwa działają w kilku etapach, a pierwszym z nich jest modelowanie polegające na zapisywaniu kształtów artykułu przeznaczonego do druku. Specjaliści przygotowują pliki w odpowiednim formacie, które są udostępniane w wysokiej rozdzielczości.

Drukarki mogą pracować z różnymi materiałami, takimi jak metale, proszki, płyny lub tworzywa sztuczne. Są w stanie przygotowywać nieskończoną ilość kształtów i zapewniają krótki czas wydruku, który zależy od stopnia skomplikowania poszczególnych elementów. Firmą podejmującą się podobnych zadań jest Solid3d. Przedsiębiorstwo kieruje ofertę do klientów z różnymi potrzebami i gwarantuje konkurencyjny cennik. Drukowanie 3D odbywa się w Krakowie z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Specjaliści zatrudnieni w firmie rozpoczynają pracę od modelowania, zaliczanego do fazy wstępnej. Podczas tego etapu przygotowują trójwymiarowe modele obiektów, które następnie zostają wydrukowane. Mają oni dostęp do funkcjonalnego oprogramowania oraz nowoczesnych skanerów. Następnym krokiem jest skontrolowanie, czy przygotowany projekt jest wolny od błędów oraz przystąpienie do drukowania. Pracownicy nie zapominają także o wykańczaniu wyrobów, co oznacza, że wzmacniają je lub szlifują, gdy jest to potrzebne.

Drukarki 3D nakładają materiały warstwowo, a poszczególne elementy, jakie wytwarzają, mogą być ze sobą łączone poprzez polimeryzację światłem UV lub topienie na skutek wysokich temperatur. Produkowane wyroby znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dają szansę niedrogiego budowania prototypów, protez, budynków oraz różnego rodzaju modeli, dlatego sprawdzają się wśród projektantów, architektów oraz przedstawicieli branży medycznej.

Data dodania: 19-12-2021
Autor: Oliwier Pawlak
Źródło:
https://solid3d.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o solid3d


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu