O firmie:


Nazwa firmy: Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

Domena: https://klinika.osrodek-oaza.pl/

Adres: Ługowiska 1

Miejscowość: Choceń

Kod pocztowy: 87-850

Telefon: 721 70 70 70Opis:


Kultura picia alkoholu w Polsce z pewnością utrudnia wczesne rozpoznanie nałogu. Istnieje na przykład przekonanie, że samotne picie świadczy o alkoholizmie, tak naprawdę jednak dość często ludzie piją w samotności, na przykład sięgają po wino do posiłku czy drinka przed snem, nie zawsze mając w tym towarzystwo i na pewno nie zawsze świadczy to o istnieniu nałogu czy choćby zagrożeniu z jego strony - choć nierzadko tak problem ten się zaczyna. Jednak także picie w towarzystwie, na przykład w czasie imprez, może doprowadzić do rozwoju choroby alkoholowej gdy zaistnieją sprzyjające temu czynniki, jak choćby częste imprezowanie i przez to częste picie.

Jak rozpoznać objawy alkoholizmu i nie pomylić ich z piciem mieszczącym się w granicach normy? Nie jest to łatwe, ale pomóc mogą wskazówki zamieszczone na stronie klinika.osrodek-oaza.pl, prezentowane przez specjalistów w zakresie terapii uzależnień. Na pewno różnica między alkoholikiem a osobą, która nim nie jest, polega przede wszystkim na tym, że ta druga może pić, ale nie musi, podczas gdy uzależniony bez alkoholu nie może się już obyć. Poza tym zwiększa się jego tolerancja na alkohol, pije więcej, a także, kiedy nie ma takiej możliwości, staje się rozdrażniony. Bardzo wyraźnym objawem jest też stopniowe poddawanie się dominacji alkoholu. Osoba pogrążająca się w nałogu coraz bardziej zaniedbuje wszystkie dziedziny swojego życia - bierze zwolnienia w pracy, udając chorobę, podczas gdy jest zbyt pijana, by do niej pójść albo choruje po wcześniejszym piciu, nie dotrzymuje terminów i wszelkich obowiązków, a nawet nie dba o swą powierzchowność. Oczywiście w poważniejszych przypadkach częste alkoholizowanie się odbija się też na wyglądzie człowieka, co objawia się widocznymi na twarzy naczynkami i zasinieniem, obrzękiem twarzy, "workami" pod oczami.

Z biegiem czasu alkoholikowi coraz trudniej jest ukrywać swój problem przed otoczeniem - ale też coraz mniej mu na tym zależy. Na takim etapie już fachowa pomoc, na przykład w postaci odwyku, jest niezbędna.
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu