O firmie:


Nazwa firmy: PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.

Domena: https://www.amc.com.pl/

Adres: Mników 389

Miejscowość: Mników

Kod pocztowy: 32-084

Telefon: 605043435Opis:


Wspinaczka górska lub eksploracja jaskiń to sporty, które obecnie zyskują coraz większe zainteresowanie osób w różnym wieku. Tego rodzaju  hobby pozwalają poczuć sporo adrenaliny, a przy tym spędzić czas w zapierających dech w piersiach, często dziewiczych terenach. Z pewnością nie są to aktywności dla każdego. Wymagają dobrej kondycji fizycznej, odporności na sytuacje stresowe oraz zachowania spokoju w niebezpiecznych sytuacjach. 

Aby w bezpieczny sposób wspinać się po górach, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Cały ekwipunek powinien być dopasowany do sylwetki, aby nie krępował ruchów podczas poruszania się na ściance. Jednocześnie warto wybrać modele, które są wykonane z wytrzymałego, ale jednocześnie lekkiego materiału. Dzięki temu nie zwiększa się obciążenie, a ciało zyskuje potrzebną ochronę przed ostrymi fragmentami skał, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi bądź też upadkiem ze sporej wysokości.

Najczęstsze urazy podczas wspinaczki to kontuzje typu zwichnięcia, złamania oraz otarcia skóry. Często dochodzi też do ran głowy. Aby je w jak największym stopniu wyeliminować, należy przed każdą wyprawą upewnić się, że w torbie ze sprzętem znajduje się dobrej jakości kask. Modele dla osób dorosłych oraz dla dzieci można znaleźć w ofercie dostępnej na stronie amc.com.pl. Ogłaszający się pod podanym linkiem dostawca proponuje markowe, certyfikowane produkty w niewygórowanych cenach. Działając jako jedyny w Polsce dystrybutor największych światowych producentów sprzętu alpinistycznego, poleca między innymi kask wspinaczkowy Petzl, który można zamówić online z szybką dostawą pod wskazany adres.

Warto pamiętać, że ochrona głowy to priorytet nawet przy zdobywaniu niewielkich szczytów. Wielu początkujących oraz zaawansowanych eksploratorów górskich zdążyło się boleśnie przekonać, że upadek z małej wysokości może mieć fatalne skutki nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia niefortunnego wspinaczkowicza. Koszt kasku w porównaniu z jego funkcjonalnością jest naprawdę niewielki.

Data dodania: 08-10-2022
Autor: Marianna Adamska
Źródło:
https://www.amc.com.pl/PETZL/Sport/Kaski_30.html

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu