O firmie:


Nazwa firmy: Grand Senior Oaza

Domena: https://grandsenioroaza.pl/

Adres: Ługowiska 1

Miejscowość: Choceń

Kod pocztowy: 87-850

Telefon: 721 707 070Opis:


Zmiany zachodzące w organizmie człowieka wraz z upływem czasu, takie jak pogorszona kondycja i koordynacja ruchowa, pojawianie się różnego rodzaju dolegliwości i chorób, a także otępienie i zaniki pamięci, są zupełnie naturalne. Mimo to wcale nie jest łatwo je zaakceptować, zarówno samym seniorom, jak i ich bliskim. Jest to bowiem wieloaspektowy problem, związany mocno przede wszystkim z niesamodzielnością starszej osoby i koniecznością sprawowania nad nią opieki.

To ostatnie w wielu przypadkach rodzi poważne problemy lub nawet jest zupełnie niemożliwe. W Polsce minęły już czasy, w których wielopokoleniowe rodziny mieszkały razem, wobec czego poszczególnymi osobami, nie tylko starszymi, ale i dziećmi, zawsze miał się kto zająć. Obecnie w wielu przypadkach dorosłe dzieci seniorów mieszkają w znacznej odległości. Kiedy nie można zamieszkać z osobą w podeszłym wieku czy też zabrać jej do siebie, jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się poszukanie dla niego zewnętrznej opieki. Może to być wynajęcie opiekunki czy opiekunka, ale jeśli dana osoba wymaga pomocy przez większość czasu albo całą dobę, najlepszym wyjściem jest umieszczenie jej w miejscu, gdzie zostanie mu zapewniona. Odbiór domów spokojnej starości staje się w Polsce coraz lepszy i coraz większa jest dostępność takich miejsc. Dzięki temu osoby rozważające ich oferty mają  w czym wybierać i mogą postawić na odpowiednie usługi. Na pewno najlepszą opcją będzie prywatny dom seniora, zapewniający wysoki standard, a także brak konieczności oczekiwania na miejsce.

Jeśli przy tym postawi się na ofertę opisaną na stronie grandsenioroaza.pl, będzie można wybierać wśród różnych pakietów i usług, na przykład jeśli chodzi o pobyty czasowe. Nie zawsze konieczne jest umieszczenie seniora w domu opieki na stałe, nie zawsze też jest to możliwe, na przykład ze względów finansowych. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem mogą być pobyty czasowe, na przykład w sytuacji, gdy zajmujący się na co dzień bliscy seniora muszą gdzieś wyjechać, ale też celem podreperowania zdrowia - w miejscu tym intensywnie prowadzone są zajęcia między innymi z rehabilitacji.

Oczywiście pobyt czasowy można też potraktować jako próbę - sprawdzić, czy przebywanie w tym miejscu jest komfortowe i odpowiada oczekiwaniom danej osoby. Pozwoli to też przyzwyczaić się do miejsca innego niż własny dom.

Data dodania: 21-11-2022
Autor: Oliwier Pawlak
Źródło:
https://grandsenioroaza.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Grand Senior Oaza


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu