O firmie:


Nazwa firmy: Centrum Medyczne MEDGEN

Domena: https://www.medgen.pl/pl/

Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-954

Telefon: 501 377 150Opis:


Epilepsja, lepiej znana pod nazwą padaczki, to schorzenie, które u wielu osób budzi lęk. Nic dziwnego, osoba mająca atak epilepsji wygląda specyficznie. Warto też wiedzieć, że ataki takie mogą być bardzo groźne, dlatego istotne jest, by, po pierwsze, wiedzieć, jak udzielić pomocy człowiekowi, który doznaje napadu, a po drugie, wykryć chorobę. To ostatnie niestety nie jest łatwe, tym bardziej że nieprawidłowa praca mózgu może mieć różne przyczyny i towarzyszyć wielu schorzeniom, dlatego diagnostyka często jest długa.

Jakie procedury medyczne pozwalają wykryć to schorzenie? Warto wiedzieć, że epilepsja może być przyczyną różnych czynników. W wielu przypadkach ma podłoże genetyczne, co oznacza, że pojawia się zwykle już u małych dzieci, ale może też być przyczyną urazów mózgu czy zapalenia opon mózgowych. Napady padaczkowe bywają też następstwem udarów mózgu czy konsekwencją nowotworu, możliwych przyczyn jest zatem wiele, wiele też jest badań, które wykrywają to schorzenie. W Centrum Medycznym MedGen w Warszawie można wykonać m.in. genetyczne badania na padaczkę, poza tym przeprowadza się między innymi tomografię komputerową, badanie elektrokardiograficzne, neuroobrazowanie, a przede wszystkim - podstawową morfologię krwi. Dokładna diagnostyka jest potrzebna tym bardziej że napady padaczkowe mogą mieć różną postać - obejmować cały mózg, jego obie półkule, jak i tylko niektóre jego rejony.

Schorzenie to jest z pewnością dużym problemem, nie tylko ze względu na fakt, że ataki mogą być groźne dla zdrowia (w rzadkich przypadkach bywają śmiertelne) czy też pacjent podczas napadu padaczkowego może zrobić sobie krzywdę. Zagrożenie jest też związane z faktem, że epilepsja często występuje u małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku, a do tego nierzadko ma postać lekoooporną. Niemniej im wcześniej wykryje się to schorzenie, wykonując pakiet badań, tym lepiej, gdyż można niezwłocznie wdrożyć odpowiednie działania. W dodatku ich dostępność jest dobra - wiele z nich jest refundowanych przez NFZ.

Data dodania: 17-08-2023
Autor: Marcel Krupa
Źródło:
https://www.medgen.pl/pl/padaczka-badania-warszawa/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Centrum Medyczne MEDGEN


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu