O firmie:


Nazwa firmy: Averto Sp. z o. o.

Domena: https://averto.pl/

Adres: Śląska 32a

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70--43

Telefon: 513 513 150Opis:


Windykacja nie jest tym samym co egzekucja komornicza, choć ich celem jest odzyskanie pieniędzy w imieniu klienta. Czynności te opierają się jednak na innych prawach. Windykacja to mediacja pomiędzy dłużnikiem a instytucją udzielającą pożyczki. Windykator nie ma prawa zabierać dóbr materialnych w przeciwieństwie do komornika i dąży do tego, by dłużnik dobrowolnie podpisał ugodę, co pozwala wypracować satysfakcjonujący dla obu stron kompromis. Zazwyczaj wierzyciel odzyskuje swoje pieniądze, których kwota pomniejszona jest jedynie o prowizję pobraną przez firmę. Rozwiązanie to polecane jest ze względu na wygodę i oszczędność czasu, ponieważ osoba ubiegająca się o należność, nie zajmuje się takimi procesami osobiście.

Biura windykacyjne stosują windykację polubowną i sądową. Pierwsza z nich polega na wysyłaniu monitów oraz kontaktowaniu się z dłużnikiem w celu przypomnienia mu o konieczności oddania należności. Natomiast druga dotyczy kierowania sprawy do sądu, który z reguły nakazuje zwrot pieniędzy, a gdy to nie pomaga, wówczas wzywa komornika. Biura windykacyjne zapewniają kompleksowe wsparcie związane z doradztwem ekspertów finansowych. Jednym z nich jest Averto. Windykacja w Szczecinie przeprowadzana przez nie jest skuteczna, a to dzięki wykwalifikowanym pracownikom mającym odpowiednie kompetencje.

W zakres ich usług wchodzi przesyłanie wezwań do zapłaty, prowadzenie negocjacji oraz występowanie w imieniu klienta przed sądem, jeśli ten powierzy im pełnomocnictwo. Dzięki takim działaniom klient oszczędza swój czas i nerwy. Na początkowym etapie współpracy z wierzycielem windykator rozmawia z dłużnikiem i proponuje spłatę w systemie ratalnym. W chwili, gdy płatnik unika regulowania zadłużeń, wówczas w grę wchodzą czynności komornicze, których celem jest zajęcie jego majątku. Współpraca z takimi przedsiębiorstwami jest korzystna finansowo. Koszty ponoszone przez klientów zależą bowiem od efektów prowadzonych działań. Niektóre z nich gwarantują też bezpłatne konsultacje.

Data dodania: 17-09-2020
Autor: Rozalia Głowacka
Źródło:
https://averto.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Averto Sp. z o. o.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu