O firmie:


Nazwa firmy: Apteka Pod Gwiazdą

Domena: https://aptekapodgwiazda.pl/

Adres: Azalii Pontyjskiej 2a

Miejscowość: Nowa Sarzyna

Kod pocztowy: 37-310

Telefon: 500 623 943Opis:


Żylaki, czyli charakterystyczne guzy pojawiające się na nogach i towarzyszące im, mocno widoczne pod skórą oraz bardzo często zgrubiałe żyły, to problem częsty oraz często bagatelizowany. Wynika to z braku wiedzy. Przypadłość ta często traktowana jest jako konsekwencja wieku czy określonego trybu życia - mają do niej tendencje kobiety i mężczyźni, choć u kobiet występuje zdecydowanie częściej. Zwykle w dodatku narażone na wystąpienie tego problemu są osoby mające stojącą lub siedzącą pracę, w której wiele godzin spędzają w tej samej pozycji.

Warto jednak wiedzieć, że żylaki to nie tylko problem estetyczny. Często zwłaszcza panie narzekają na to, że ich nogi nie prezentują się już tak ładnie jak niegdyś, bo nie są gładkie, jeśli zaś komuś niespecjalnie zależy na wyglądzie, na przykład panom, nie przykładają do tego większej wagi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przyczyną żylaków są niedrożne żyły, a konsekwencją może być zakrzepica, zator krwi i bardzo wielkie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Poza tym żylaki to nie jedyny skutek niedrożności żył - mające je osoby czy też nawet niedostrzegające jeszcze na swych nogach widocznych zmian mogą uskarżać się na ból nóg, uczucie ciężkości i zmęczenia, a nawet pieczenie. Jeśli objawy takie pojawiają się po dłuższym staniu lub na przykład w siedzącej pracy nogi puchną, jest to znak, że trzeba działać. Zdecydowanie żylakom, jak i wielu innych problemom, lepiej jest zapobiegać niż je leczyć - choć współczesna medycyna także z tym drugim radzi sobie doskonale.

Osoby mające siedzącą czy stojącą pracę powinny dbać, by poprawić przepływ krwi w swych nogach, na przykład zmieniając pozycję, unikając zakładania nogi na nogę w czasie siedzenia czy wykonując proste ćwiczenia, czy to pod biurkiem, czy w czasie przerwy. Bardzo dobre efekty dają też poprawiające krążenie rajstopy czy pończochy, jakie znaleźć można w sklepach medycznych czy aptekach. Apteka Pod Gwiazdą oferuje też środki na żylaki oraz mające na celu zapobieganie ich występowaniu. To między innymi Venotrex, zawierający troxerutinum, pochodną rutyny, wzmacniającą naczynia krwionośne i chroniącą przed ich pękaniem.

Środek ten, tak jak podobne, nie tylko zapobiega rozwojowi żylaków, ale też znosi uczucie ciężkości nóg, powodowane przez osłabione krążenie i zastój krwi w naczyniach.
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Apteka Pod Gwiazdą


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu