O firmie:


Nazwa firmy: Apteka Internetowa Lek24.pl

Domena: https://www.lek24.pl

Adres: Chylońska 116a

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-033

Telefon: 505 830 113Opis:


Zatrucie alkoholowe pojawia się na skutek spożycia zbyt dużej ilości napojów wysokoprocentowych. Stan ten wiąże się z występowaniem różnych objawów, które znacznie utrudniają prawidłowe funkcjonowanie. Do najczęstszych symptomów zaliczyć można bóle głowy, nadmierne pragnienie, osłabienie, bóle żołądka, nudności, nadwrażliwość na dźwięki, trudności z koncentracją, podwyższone ciśnienie oraz zwiększoną potliwość. Za występowanie tego typu dolegliwości odpowiada odwodnienie organizmu. Alkohol powoduje zwiększoną utratę płynów i hamuje wydzielanie wazopresyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Napoje wysokoprocentowe często podrażniają również błonę śluzową żołądka i sprzyjają wydzielaniu kwasów. Skutkuje to bólem brzucha i występowaniem nudności. Wszystkie te czynniki sprawiają, że organizm nie jest w stanie funkcjonować w prawidłowy sposób. 

W takich sytuacjach warto zadbać o odpoczynek i sięgać po lekkostrawne posiłki. Pomocne mogą okazać się również preparaty na kaca. Środki dostępne w Lek24.pl zawierają witaminy, minerały i elektrolity. Dzięki nim można uzupełnić niedobory składników odżywczych, zminimalizować nieprzyjemne symptomy, wspomóc proces oczyszczania organizmu oraz przyśpieszyć regenerację wątroby. Swoje właściwości zawdzięczają różnym dodatkom, do których należą wyciąg z żeń-szenia i opuncji oraz kwas bursztynowy. Tabletki musujące z kwasem acetylosalicylowym wykazują właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i buforujące. Można z nich przygotować napój łagodzący objawy kaca, zobojętniający nadmiar kwasu solnego w żołądku i poprawiający samopoczucie. Preparaty z elektrolitami wzbogacone o sód, potas, glukozę i cholinę nawadniają organizm. Mogą być stosowane zarówno po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, jak i przez osoby narażone na duży wysiłek fizyczny. Przywracają równowagę wodno-elektrolitową i wspierają pracę układu nerwowego.

Nadmierne spożycie napojów wysokoprocentowych może przyczynić się do odwodnienia oraz zatrucia aldehydem. Do typowych objawów kaca zaliczyć można ogólne zmęczenie, znużenie, ból głowy oraz nudności. Dzięki odpowiednim preparatom można złagodzić te symptomy i przyspieszyć proces detoksykacji. Nie należy zapominać również o  odpoczynku, który sprzyja regeneracji organizmu.

 

Data dodania: 07-03-2023
Autor: Dominik Zieliński
Źródło:
https://www.lek24.pl/leki-i-suplementy/kac.html

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Apteka Internetowa Lek24.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu