O firmie:


Nazwa firmy: Vertex S.A.

Domena: https://vertex.pl/

Adres: Bestwińska 25

Miejscowość: Czechowice – Dziedzice

Kod pocztowy: 43-502

Telefon: 32 214 53 31Opis:


Żaluzje wracają do łask. Po wielkim boomie w latach 90' ten element, łączący w sobie funkcje praktyczne i ozdobne, na jakiś czas zniknął z polskich domów. Teraz kolejne pokolenie docenia lekkość konstrukcji ruchomych okiennych osłon, a nowe technologie i materiały tchnęły w nie nowe życie. Jedną z popularniejszych odmian są żaluzje drewniane,  prawdziwa ozdoba mieszkań utrzymanych w różnym stylu.

Drewno zawsze na czasie

Skandynawski, rustykalny czy nowoczesny - naturalny wygląd drewna na tle szyb pasuje do każdego z tych wnętrz. Jego prostota nie zdominuje wyglądu dobrze zaaranżowanego pokoju, za to podkreśli jego wszystkie atuty. W przeszklonej ścianie wielkomiejskiego apartamentu przywiedzie na myśl naturę, której akurat brak w tym miejscu. Wśród drewnianych gadżetów wiejskiej rezydencji stanie się naturalnym uzupełnieniem klimatu czterech ścian.

Na stronie największego polskiego producenta osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych vertex.pl znajduje się spory katalog z wyborem żaluzji drewnianych w dwóch rozmiarach piórek i kilku wzorach. Różnice tkwią w sposobie łączenia listew, wysokości podciągnięcia i kształtach profili. Do każdego typu można wybrać ręczny lub napędzany elektrycznie mechanizm uruchamiający obrót piórek wokół własnej osi. Decydując się na żaluzje drewniane, w cenniku należy koniecznie porównać obie te opcje.

Przed zamówieniem - co warto wiedzieć

Poza tym istotny będzie także sposób mocowania. Jednym z wariantów jest możliwość montażu bezinwazyjnego, jeśli okno ma pozostać w nienaruszonym stanie. Tak czy inaczej, powinno się zdecydować, czy rama zostanie zamontowana na ścianie nad wnęką, czy znajdzie się tuż przy szybie. Po pierwsze, przy zamówieniu trzeba podać wymiary, więc nie da się zmienić decyzji pomiędzy zakupem a instalacją. Po drugie, 20 procent górnej  powierzchni okna zasłoni rama z podciągniętymi listewkami, co w wypadku przylegania ograniczy możliwość manipulacji. Ostatnim przeciwwskazaniem jest przeznaczenie pomieszczenia - drewno przy szybie nie sprawdzi się w łazience, kuchni lub wnętrzu, którego okresowo pozbawiono ogrzewania.

 
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Vertex S.A.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W pobliżu