O firmie:


Nazwa firmy: Podatkiwspolce.pl

Domena: http://podatkiwspolce.pl/

Adres: - -

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: --

Telefon:Opis:


Sprawozdanie finansowe do KRS. Często na sam dźwięk przywołanych słów wielu przedsiębiorcom włos jeży się na głowie. Dlaczego? Za wspomnianym lękiem często stoi niewiedza i brak wprawy w wypełnianiu tego rodzaju dokumentów. Tymczasem nie jest to takie straszne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Zresztą wkrótce sami będziecie mieli okazję się o tym przekonać...

 

Od czego zacząć? Najlepiej od pobrania odpowiedniego formularza. Można to zrobić za pośrednictwem sieci. Wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości. Kiedy już właściwy „druczek” znajdzie się na naszym dysku, pora przystąpić do jego uzupełniania. Najpierw należy podać dane sądu rejonowego, do którego składany jest wniosek, a potem prowadzonej działalności gospodarczej (numer KRS, forma prawna, nazwa firmy, NIP oraz REGON). W następnej części trzeba określić, kto jest wnioskodawcą i adresatem korespondencji. Jeśli w imieniu spółki wniosek składa pełnomocnik, jego dane również muszą się w niej pojawić. Część trzecia odnosi się już do samego sprawozdania finansowego, natomiast czwarta (ostatnia) – załączników. O jakich dokumentach mowa? Między innymi o raporcie i opinii biegłego rewidenta, dowodach uiszczenia opłaty sądowej oraz opłaty za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, sprawozdaniu finansowym, potwierdzającej je uchwale, etc. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż ilość oraz rodzaj załączników w dużej mierze zależy od specyfiki i wielkości firmy. Dla przykładu, w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zatrudnia mniej niż pięćdziesiąt osób, a uzyskiwane przychody netto ze sprzedaży nie przekroczyły pięciu milionów euro, opinia biegłego rewidenta nie jest wymagana. Takich „wyjątków” i niuansów nie brakuje. Chcesz poznać wszystkie szczegóły? Wejdź na stronę internetową: podatkiwspolce.pl. Znajdziesz tam wiele interesujących wskazówek, które mogą okazać się niezwykle pomocne przy wypełnianiu sprawozdania finansowego do KRS. Nie są to tylko „suche” fakty, ale również szereg ciekawych ilustracji. Nie zwlekaj i już teraz rozwiej towarzyszące Ci wątpliwości.
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opinie o Podatkiwspolce.pl


Dziękuję za polecenie strony podatkiwspolce.pl. Faktycznie można tam znaleźć mnóstwo przydatnych informacji, objaśnień dot. prawa pracy, podatków etc. Także polecam!
By:Basia
Data:2018-07-12 11:29:14
Ocena: 5

W pobliżu